home pre-op post-op consent form contact FAQ how to get there


Vasectomy Ireland -- the no waiting list vasectomy service!

 

Zalecenia do wykonania po zabiegu

(1) Przez resztę dnia po operacji należy siedzieć ze stopami spuszczonymi w dół. NIE WOLNO chodzić, wsiadać i wysiadać z samochodu, wykonywać zbędnych czynności ani pójść na zakupy..
(2)
  Pewne zasinienie lub przebarwienie i bolesność w miejscu zabiegu są nieuniknione, w związku z czym nie należy się nimi przejmować.
(3)  Po jednej lub obu stronach może powstać niewielki obrzęk, który może się utrzymywać przez kilka miesięcy po zabiegu; należy go zignorować.
(4)  Następnego dnia po operacji można powrócić do normalnej pracy, ale oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku. Jeżeli praca będzie wywoływać ból, należy ją przerwać i odpocząć
(5)  Intensywną aktywność fizyczną, czy uprawianie sportów można wznowić mniej więcej po tygodniu, ale również w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek
(6) 
Aktywność seksualną można wznowić wedle uznania, gdy nie będzie ona sprawiać dyskomfortu.
(7) 
Należy stosować podparcie moszny przez noszenie obcisłej bielizny; korzystne może być również noszenie kąpielówek.
(8) 
Prysznic można brać bez ograniczeń, natomiast nie należy kąpać się w wannie przez pięć dni..
(9) 
Jeżeli cokolwiek będzie Pana niepokoić, proszę skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym lub z dr Andrew Rynne, pod nr telefonu 00 353 87 2559024
(10) 
Ogólnie, jeżeli pacjent zachowuje się rozsądnie, problemy pooperacyjne występują naprawdę rzadko
(11)  Niekiedy przez pewien okres po wazektomii można zaobserwować ślady krwi w nasieniu. Jest to zjawisko normalne, które ustąpi w ciągu kilku tygodni i nie stanowi powodu do obaw.

Liczba plemników

Nie można zagwarantować 100% powodzenia operacji bez dwóch negatywnych wyników badania liczby plemników potwierdzających skuteczność zabiegu. W międzyczasie należy stosować wiarygodną metodę antykoncepcji.
            Po 16 tygodniach oraz dwa tygodnie później (po 18 tygodniach) należy pobrać próbkę nasienia do dostarczonych, oznaczonych datą pojemników i wysłać na podany adres. Czas pomiędzy pobraniem próbki i dostarczeniem do laboratorium nie ma zasadniczego znaczenia. Nasienie należy pobrać przez ejakulację (wytrysk) bezpośrednio do dostarczonego pojemnika. Nie zamrażać próbki.
            Wyniki obu testów zostaną przesłane do Pana pocztą. W międzyczasie należy w dalszym ciągu stosować wiarygodną metodę antykoncepcji. Nie należy zakładać, że liczba plemników w nasieniu spadła do zera.

 


map

vasectomy-ireland

strona główna | przez zabiegiem | po zabiegu | formularz zgody | kontakt | częste pytania | jak do nas dotrzeć  
English Version Polish Version