home pre-op post-op consent form contact FAQ how to get there


Vasectomy Ireland -- the no waiting list vasectomy service!

 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

P Czy w dzisiejszych czasach wazektomia jest łatwiejsza do odwrócenia? 
O Tak. Dzięki zastosowaniu nowej technologii IVF można leczyć plemniki osłabione przez działanie przeciwciał. W ten sposób udaje się odwrócić efekt wazektomii w około 75% przypadków, tak że ciąży jest możliwa. Nasza klinika ma przyjemność współpracować z najlepszymi specjalistami zajmującymi się takimi zabiegami.

P Dlaczego lekarz stosuje drobne tytanowe klipsy, które potem zostają w ciele?
O Ponieważ dzięki zastosowaniu takich klipsów ryzyko ponownego połączenia się nasieniowodów po wazektomii jest zmniejszone do absolutnego minimum (poniżej 1%). Ponadto klipsy takie zmniejszają częstość występowania krwiaka lub krwawienia wewnętrznego po zabiegu.

P Czy mam jakiś wybór w tej kwestii?
O Istotnie, ma Pan. Może Pan zwrócić się do lekarza, aby nie stosował w ogóle tytanowych klipsów, jednak w takiej sytuacji możemy Pana poprosić o podpisanie formularza stwierdzającego, że zdaje Pan sobie sprawę, iż niezastosowanie klipsów zwiększa ryzyko niepowodzenia operacji (obecności plemników w nasieniu).

P Czy zabieg wazektomii jest bolesny i jak długo trwa?
O Przeciętnie na przeprowadzenie całego zabiegu trzeba około siedmiu minut, a po podaniu środka znieczulającego pacjent nic nie czuje. Samo podawanie środka znieczulającego jest trochę nieprzyjemne, ale trzeba pamiętać, że trwa to tylko kilka sekund, a potem pacjent nie czuje już nic.

P Czy po zabiegu będę musiał długo leżeć?
O Tak naprawdę istotne są pierwsze dwadzieścia cztery godziny po zabiegu. Czas ten należy spędzić na spokojnym odpoczynku, np. oglądając telewizję lub czytając książkę, i unikać chodzenia. Po tym okresie można robić, co się chce, naturalnie w granicach rozsądku. Jeżeli pacjent nie odczuwa wtedy bólu, to znaczy, że wszystko jest w porządku. 

P Czy po wazektomii zostają jakieś szwy wewnątrz ciała lub na skórze?
O Nie, przy zabiegu nie zakłada się żadnych szwów, ani w środku ani na skórze, bowiem nie są one potrzebne i tylko komplikowałyby zabieg.

P
 Czy wazektomia jest objęta jakimkolwiek ubezpieczeniem zdrowotnym?
O Tylko ubezpieczenie St. Paul (oficerowie policji i służby więziennej) pokrywa koszty wazektomii. Żaden z innych ubezpieczycieli, VHI, Quinn Health czy VIVAS, nie wykazuje na tyle rozsądku, żeby pokryć koszty wazektomii, nawet gdy jest wskazana ze względów medycznych.

P
 Jaka jest skuteczność wazektomii w porównaniu z innymi metodami antykoncepcji?
O Wazektomia jest znacznie skuteczniejsza niż prezerwatywy, tabletka antykoncepcyjna, wkładka domaciczna, implanty, zastrzyki, a nawet sterylizacja kobiety. Mówiąc krótko, wazektomia jest najskuteczniejszą z dostępnych metod trwałej antykoncepcji.

P
 Czy są jakieś skutki uboczne lub wady tego zabiegu?
O Tak, podobnie jak przy każdej operacji istnieje ryzyko pewnych skutków ubocznych. Możliwe jest krwawienie (wewnętrzne lub zewnętrzne), jak również zakażenie pooperacyjne. Na szczęście oba te powikłania występują rzadko. Długookresowy przewlekły ból zdarza się obecnie wyjątkowo rzadko, ponieważ jądrowy koniec nasieniowodu pozostaje otwarty. Generalnie rzadko dochodzi do wystąpienia jakichkolwiek problemów pooperacyjnych. 


map
vasectomy-ireland

strona główna | przez zabiegiem | po zabiegu | formularz zgody | kontakt | częste pytania | jak do nas dotrzeć  
English Version Polish Version